Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2017/2018 Jesteśmy razem
2017-09-20

Jesteśmy razem

Dnia 18.IX.2017 uczniowie klas pierwszych liceum wraz z opiekunami p. Anną Mądry i p. Michałem Musiałkiewiczem wzięli udział w 8 edycji projektu „Jesteśmy razem”. To wyjątkowe wydarzenie powstałe z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zostało zorganizowane w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

Pierwszym, ważnym punktem programu były warsztaty edukacyjno-integracyjne, podczas których młodzież z Polski i Izraela, nawiązując bezpośredni kontakt, mogła lepiej poznać regionalne zwyczaje i tradycje oraz porozmawiać o wspólnej kulturze.

Po warsztatach i pysznym poczęstunku odbyła się projekcja dokumentu „Nie było żadnej nadziei” opowiadającego o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Całość była opatrzona komentarzem koordynatorki p. Katarzyny Kulińskiej.

Po skończonym seansie młodzież udała się do Obozu Zagłady w Treblince. Silny wiatr i zacinający deszcz potęgowały odczucie historycznej atmosfery miejsca. Nasi uczniowie, a także nieliczne delegacje innych szkół otrzymały od organizatorów flagi polskie. Obchody pod Pomnikiem Ofiar Obozu Zagłady rozpoczęły się minutą ciszy. Następnie zostały odegrane hymny narodowe obu krajów. Jedna z naszych uczennic - Martyna Dąbrowska jako reprezentantka w delegacji młodzieży polsko – izraelskiej brała udział w zapaleniu jednego z sześciu zniczy pamięci.

Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące