Naszą misja jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę.
ale również uczy się życia i odpowiedzialności za własne czyny.
"Wiedzę możemy zdobywać od innych.
ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz.

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Strona GłównaAktualnościKoło Debat Historycznych

Koło Debat Historycznych

Nasza szkoła włączyła się w Program Debat Historycznych, tym samym po raz kolejny nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

1 i 2 października odbyły się u nas interesujące warsztaty dla młodych debatantów. W ramach Programu Debat Historycznych nasi uczniowie mogli się szkolić pod okiem doświadczonych trenerów debatanckich Agnieszki Wągorz i Ryszarda Jamki. Dwudniowe zmagania w budowaniu argumentów były wciągające nie tylko dla młodzieży, ale i opiekunów projektu – nauczycielki języka polskiego p.Joanny Olesiejuk i nauczyciela historii p.Michała Musiałkiewicza. Wiemy już, że sztuka argumentowania i kontrargumentowania jest wymagająca i kunsztowna, dlatego trzeba nad nią pracować. Mamy liczne grono zainteresowanych podniesieniem poziomu dyskusji w naszym środowisku. Damy radę kształtować właściwą kulturę dyskusji!

Umiejętności zdobyte w trakcie warsztatów i debat sprawdzimy już w listopadzie na Turnieju Debat Historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Trzymajcie za nas kciuki!

Tymczasem Klub Debaty Historycznej zaprasza chętnych co tydzień w piątki.

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 2 października 2018
Skip to content