Naszą misja jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę.
ale również uczy się życia i odpowiedzialności za własne czyny.
"Wiedzę możemy zdobywać od innych.
ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz.

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Strona GłównaAktualnościPodsumowanie projektu społecznego ,,Food sharing”

Podsumowanie projektu społecznego ,,Food sharing”

Projekt społeczny “Food sharing w Mińsku Mazowieckim” – podsumowanie projektu

Pod koniec września naszą szkołę odwiedziła Paula Bruszewska i opowiedziała o Zwolnionych z Teorii – olimpiadzie, która pozwala na naukę zarządzania projektami poprzez praktykę. Grupa trzech maturzystek postanowiła wziąć udział w konkursie i rozpocząć walkę z marnowaniem żywności. Uczennice stworzyły projekt “Food sharing w Mińsku Mazowieckim” i dzięki współpracy z urzędem miasta i pomocy sponsorów oraz partnerów, otworzyły punkt, który pozwala na wymienianie się żywnością.

W punkcie zlokalizowanym w poczekalni dworca autobusowego znajdują się lodówki oraz szafki na suchą żywność. Wszystkie chętne osoby mogą przynieść tam jedzenie, którego nie są w stanie lub nie mają ochoty zjeść. Zamiast wyrzucać, mogą przekazać je innym. Food sharing pozwala również korzystać z żywności pozostawionej przez kogoś innego, dzięki czemu ograniczana jest ilość kupowanych produktów. W dni robocze, w godzinach 6:00-18:00, można zostawić w punkcie jedzenie zdatne do spożycia, które było prawidłowo przechowywane i nie zawiera surowego mięsa ani jaj. Pełny regulamin akcji dostępny jest w punkcie oraz na stronie projektu na Facebooku. Szczegóły i aktualności dotyczące akcji można znaleźć na stronie www.facebook.com/food.sharing.w.minsku.mazowieckim. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do skorzystania z punktu. Wspólnie walczmy z marnowaniem żywności!

W ramach projektu odbyło się także specjalne wydarzenie promujące ideę dzielenia się żywością oraz działania proekologiczne. W połowie grudnia można było wziąć udział w warsztatach z robienia woskowijek (bawełnianych ściereczek nasączonych woskiem – wielorazowego substytutu folii spożywczej), quizach ekologicznych oraz zajęciach plastycznych dla najmłodszych. Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć poniżej.

Karina Krzemińska, Dorota Gruba, Inna Šapkova

 

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 7 lutego 2020
Skip to content