Naszą misja jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę.
ale również uczy się życia i odpowiedzialności za własne czyny.
"Wiedzę możemy zdobywać od innych.
ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz.

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Strona GłównaAktualności Aktualności szkolne,,Poznaj Polskę” – Podlasie

,,Poznaj Polskę” – Podlasie

W ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” w dniach 24-26 maja 2023 r. pojechaliśmy poznać wielokulturowe Podlasie. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Tykocina: zwiedziliśmy jedną z najcenniejszych XVII-wiecznych synagog w Europie i barokowe miasteczko: rynek z pomnikiem S.Czarnieckiego, alumnat z XVII w., kościół św. Trójcy i odbudowany zamek Zygmunta Augusta. Tego dnia byliśmy także w Białymstoku. Zwiedzaliśmy miasto na trasie od Bazyliki św. Rocha do Archikatedry Wniebowzięcia NMP, a także Pałac Branickich i Muzeum Medycyny i Farmacji. Ciekawe, kto z nas będzie w przyszłości studiował tutaj?

Drugiego dnia byliśmy w urokliwym miasteczku Supraśl. Przeszliśmy szlak filmowy i Bulwary Wołkowa, podziwialiśmy domy tkaczy, Dom Ludowy i Pałac Bucholza. Niezwykle ciekawe było zwiedzanie Monasteru Zwiastowania NMP. Tego dnia pojechaliśmy także do Kruszynian, szlakiem polskich Tatarów. Tam zwiedziliśmy meczet i mizar. Opowieść o świecie polskich Tatarów była bardzo frapująca.

Trzeciego dnia w Białymstoku zwiedziliśmy niedawno otwarte Muzeum Pamięci Sybiru. Wycieczkę zakończyliśmy spływem kajakowym Narwią na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego.

Klasy 2a, 2e i 3d już wiedzą, że wielokulturowość wpisana jest w naszą tradycję i wzbogaca państwową tożsamość.

Lubimy zwiedzać Polskę! Polska jest piękna i ciekawa!

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 7 lipca 2023