Naszą misja jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę.
ale również uczy się życia i odpowiedzialności za własne czyny.
"Wiedzę możemy zdobywać od innych.
ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz.

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Strona GłównaAktualnościUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

Pochmurny poranek 2 września zapowiadał koniec lata i koniec wakacji. Tego dnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. im. Polskiej Macierzy Szkolnej zjawili się na dziedzińcu szkoły, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2019/2020. Uroczystość, zgodnie z ceremoniałem szkoły rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu narodowego oraz złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Pani dyrektor Joanna Papińska powitała wszystkich zebranych. Przedstawiła zmiany organizacyjne wynikające z reformy systemu edukacji oraz życzyła uczniom, aby znaleźli w sobie siłę do wykorzystania wszystkich, drzemiących w nich, talentów. Przewodniczący Rady Rodziców pan Jerzy Gryz złożył pani dyrektor gratulacje z powodu wygrania konkursu i objęcia funkcji dyrektora szkoły na kolejną pięcioletnią kadencję. Uczniom życzył, aby nowy rok szkolny był czasem nie tylko wytężonej nauki, ale także okazją do rozwijania pasji i zawierania nowych przyjaźni.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się do klas na pierwszą godzinę wychowawczą.

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 1 września 2019
Skip to content