Strona GłównaAktualności,,Obudź wyobraźnię”

,,Obudź wyobraźnię”

KPP w Mińsku Mazowieckim wznowiła cykl spotkań z młodzieżą szkół średnich w ramach akcji: ,,Obudź wyobraźnię”.

Rozpoczęta i przeprowadzona na jesieni 2018 roku, akcja skierowana do młodzieży, która dopiero co stała się posiadaczami praw jazdy oraz do tych, którzy o takie uprawnienia będą się ubiegać, cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Podczas tej akcji policjanci starają się dotrzeć do młodych ludzi, którzy właśnie uzyskali prawo jazdy lub za chwilę je uzyskają i zaprezentować im skutki zdarzeń drogowych.

Zaprezentowane przykłady to faktyczne zdarzenia drogowe, w których niejednokrotnie brali udział znajomi, koledzy czy rodzina tych, którym przedstawiamy i opowiadamy o tych wypadkach. Celem  działania jest spowodowanie uruchomienia wyobraźni podczas poruszania się młodego kierowcy po drogach. Mamy nadzieję, że przekazane treści przełożą się na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas prelekcji młodzi ludzie informowani są  także o konsekwencjach prawnych przestępstw i wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym, jak również o najczęstszych przyczynach zdarzeń drogowych, aby wyczulić młodzież na te elementy. Przekazywane są dobre praktyki związane z kierowaniem pojazdami, wyniesione ze zdobytego doświadczenia zawodowego.

W pierwszym, spotkaniu przeprowadzonym przez sierżanta sztabowego Dominikę Witek z Zespołu Nieletnich oraz dzielnicowego młodszego aspiranta Szymona Lipińskiego wzięli udział uczniowie 3 klas licealnych naszej szkoły.

Akcja będzie kontynuowana we wszystkich klasach maturalnych szkół średnich powiatu mińskiego.

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 4 stycznia 2019