Strona GłównaAktualnościPielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

24 października 2018 r. odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów z diecezji warszawsko-praskiej do Częstochowy. Złą pogodę przyćmiła ogromna potrzeba spotkania i zawierzenia wszystkich spraw naszej Matce. Do tronu Królowej na Jasnej Górze pielgrzymujący zmierzali z różańcami w dłoniach, modląc się, aby owocnie przeżyć to niezwykle spotkanie. Uczniowie w klasztorze Ojców Paulinów prosili o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i pomoc w wyborze drogi dorosłego życia. Zaraz po wysłuchaniu serdecznego powitania ks. dyrektora WNK ks. Piotra Pierzchałay, p. wicekurator MKO Doroty Skrzypek oraz świadectw wiary ks. Michała Dziedzica i naszego absolwenta alumna piątego roku Michała Stachery wszyscy wspólnie przeżyli Mszę Świętą sprawowaną przez księdza biskupa Romualda Kamińskiego, której oprawę muzyczną przygotowali uczniowie warszawskiego L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy pod opieką ks. Jarosława Gawrońskiego, p. Beaty Bogusz oraz p. Grzegorza Diłaniana. Po krótkiej przerwie na ciepły posiłek, już w kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej, miał miejsce akt zawierzenia młodzieży oraz ich intencji Maryi. W imieniu wszystkich maturzystów nasza koleżanka Marysia Kuca i nasz kolega Michał Duszczyk zapewniali: „My, młodzi ludzie, stajemy dziś przed Tobą – naszą Matką, Panią i Królową – by w Twoje Ręce powierzyć nasze losy, naszą teraźniejszość i naszą przyszłość…” Pielgrzymka zakończyła się szczęśliwym powrotem wszystkich uczestników bogatszych o nowe siły na kolejne miesiące nauki. Będziemy ją wspominać bardzo długo – a Maryja niech odtąd prowadzi nas przez wszystkie drogi naszego życia.
Ania Bartkiewicz
Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 24 października 2018