Strona GłównaAktualności Aktualności szkolne,,Poznaj Polskę” c.d.

,,Poznaj Polskę” c.d.

W ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie klasy 2D udali się na wycieczkę do Wrocławia. Naszą historyczną przygodę zaczęliśmy w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, na wystawach sztuki dawnej i “Cudo-Twórcach”. Kolejnym, historycznym, przystankiem, była Panorama Racławicka, która bardzo nam się podobała. Późnym popołudniem wybraliśmy się na Rynek Główny we Wrocławiu i tam poznaliśmy historie wrocławskich krasnali, zobaczyliśmy kamieniczki Jasia i Małgosi przy ulicy Świętego Mikołaja oraz Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny. Kolejnego dnia poszliśmy na wieczorny spacer, zwiedziliśmy Ostrów Tumski, czyli dzisiejszy Pałac Arcybiskupi. Ostatnie przedpołudnie we Wrocławiu spędziliśmy w prześlicznym Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, zobaczyliśmy też wystawę “Nie-Zabawki” oraz wystawę stałą w Muzeum Etnograficznym oraz w ogromnej Hali Stulecia. Naszą wycieczkę zakończył pokaz multimedialny fontann znajdujących się obok Hali Stulecia.

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 21 czerwca 2022