Naszą misja jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę.
ale również uczy się życia i odpowiedzialności za własne czyny.
"Wiedzę możemy zdobywać od innych.
ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz.

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Strona GłównaAktualności Aktualności szkolne,,Poznaj Polskę” cz.3

,,Poznaj Polskę” cz.3

W ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie klasy II F wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Staszel i Panią dyrektor Joanną Papińską poznali północno – wschodnią część Polski, Suwalszczyznę.

 

Odwiedzili tam mnóstwo obiektów zarówno kulturalnych, jak i wypoczynkowych. Grupie udało się zobaczyć między innymi piękny, zabytkowy most w Stańczykach, ciekawe Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa (w którym nauczyli się jak czerpać papier i wydrukowali swoją własną zakładkę do książki) a także Muzeum Pisania Ikon – obydwa obiekty znajdujące się w Supraślu. W planie wycieczki znalazło się również kilka obiektów sakralnych, takich jak Pokamedulski Klasztor w Wigrach, Zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP, Zespół Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Rocha – te dwa obiekty są z kolei w Białymstoku. Uczniowie przygotowywali krótkie informacje na temat odwiedzanych miejsc.  Niestety, nie udało się im odwiedzić wyjątkowego Meczetu w Kruszynianach, ze względu na lokalizację obiektu, która, będąc blisko granicy, objęta jest zakazem poruszania.

Dodatkowo, znaleźli czas na wiele aktywnego wypoczynku, takiego jak spływ kajakami po Czarnej Hańczy, spacer przez Park Jeleniowatych w Kosewie, a także park linowy, w którym uczyli się pokonywać swoje lęki!

Czas poza zwiedzaniem spędzali w przytulnym ośrodku, gdzie mogli się jeszcze bardziej zintegrować.

Wrócili zmęczeni, ale na pewno zadowoleni.

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 24 czerwca 2022
Skip to content