Strona GłównaAktualnościUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Nowy rok szkolny rozpoczęty.

3 września o godz. 9.00 społeczność szkolna Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Polskiej Macierzy Szkolnej rozpoczęła kolejny rok szkolny. Uroczystość, zgodnie z ceremoniałem szkoły rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu narodowego i hymnu szkoły.

Pani dyrektor Joanna Papińska powitała wszystkich zebranych oraz przedstawiła nowych nauczycieli. Przypomniała,     że rozpoczynający się rok szkolny powinien być dla wszystkich czasem wytężonej pracy, jednak największa odpowiedzialność spada na uczniów klas trzecich Liceum i Gimnazjum. Ze szczególnymi słowami powitania zwróciła się do uczniów klas pierwszych. Pogratulowała im wyboru szkoły i jednocześnie zwróciła uwagę, że bycie uczniem „Macierzanki” to ogromna szansa na budowanie wspaniałej przyszłości ale i zobowiązanie do godnej postawy w szkole   i poza nią. Swoje wystąpienie pani dyrektor Joanna Papińska zakończyła słowami Stefana Żeromskiego: „Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się do klas na pierwszą godzinę wychowawczą.

Opublikowany przez: Bartosz Młoduchowski, w dniu: 4 września 2018