Naszą misja jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Szkoła jest nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę.
ale również uczy się życia i odpowiedzialności za własne czyny.
"Wiedzę możemy zdobywać od innych.
ale mądrości musimy nauczyć się sami" - A. Mickiewicz.

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Współpraca z uczelniami wyższymi:

Strona GłównaAktualnościUroczyste zakończenie roku klas 1 i 2 Liceum

Uroczyste zakończenie roku klas 1 i 2 Liceum

Uroczyste zakończenie roku klas 1 i 2 liceum

Upalna pogoda od kilku dni przypominała o nadchodzących wakacjach. I oto nareszcie są!
19 czerwca licealiści już o 8.00 spotkali się na apelu podsumowującym rok szkolny 2018/2019. Tradycyjnie rozpoczął się on odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły w obecności sztandaru szkoły – po raz ostatni Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej. Kilka słów do młodych ludzi skierowała pani dyrektor Joanna Papińska, życząc zasłużonego odpoczynku po całorocznej pracy. Zaprezentowała także licealnej społeczności uczniów z najwyższą średnią. Wyróżnionych osób było aż 68!
Podziękowania i życzenia składali także pani Agnieszka Goździk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po raz kolejny już dzięki uczniom tereny zielone wokół szkoły wzbogacą się o krzew różany.
Szczególnym gościem na naszej uroczystości był pan Michał Jaworski, reprezentujący panią Marię Koc, wicemarszałek Senatu. Odczytał list adresowany do społeczności szkolnej w podziękowaniu za przygotowanie wystaw, które prezentowaliśmy dwukrotnie w Senacie.
Uczniowie z najwyższą średnią, a także ze 100 % frekwencją otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dobrej lektury!
Apel zakończył się krótkim występem artystycznym.
Tego dnia odbyły się jeszcze ostatnie godziny wychowawcze, na których wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa. Do zobaczenia we wrześniu!

Opublikowany przez: Katarzyna Rosochacka, w dniu: 21 czerwca 2019
Skip to content